Obserwatorzy

Translate

niedziela, 17 lutego 2013

Inny oznacza gorszy???

Ostatnio przeraża mnie to w jaki sposób ludzie oceniają drugiego człowieka - po okładce .....
Mówi się że ważna jest osobowość człowieka , a nie jego wygląd. Często sam się łapię na tym że oceniam kogoś po wyglądzie, a sam do pięknych nie należę. 
Ostatnio słucham więcej muzyki, co jest przełomem w moim życiu :p, trafiłem na zespół który nazywa się Gossip jego wokalistka jest dość oryginalna i łamie stereotypy jakoby artyści mieliby być piękni i szczupli , ona taka nie jest, niestety inny wygląd artystki jest ostro krytykowany dlaczego????
Dlaczego otyłość w dzisiejszych czasach jest tak bardzo krytykowana???
Panuje kult piękna, szczupłego wyglądu, czasem nie trzeba być utalentowanym aby robić karierę , przykładem jest choćby pani Natalia Siwiec która oprócz wyglądu i dużego biustu niema nic więcej do zaoferowania.


Ładni maja łatwiej???
Ludzie doceniani i adorowani mają wyższą samoocenę , przez co są pewniejsi siebie , łatwiej nawiązują znajomości i częściej osiągają sukcesy w szkole i w pracy, ale czy są szczęśliwi ???
Rozmawiałem kiedyś z moją znajomą , ładną dziewczyną która odkąd pamiętam miała powodzenie wśród chłopaków , a nauczyciele ją uwielbiali , podczas naszej rozmowy ona powiedziała mi że jest nieszczęśliwa , byłem naprawdę zaskoczony dlaczego tak jest?? nie wiem. ktoś ma niby wszystko a nie zaznaje szczęścia.

A ja lubię kiedy jest różnorodność:)
lubię gdy jest tolerancja na inność,
lubię kiedy ludzie się szanują,
lubię gdy ludzie okazują sobie miłość,
lubię gdy ludzie akceptują innych ludzi ich styl życia,
Lubię gdy świat jest różnorodny i każdy z nas jest inny i tylko od nas zależy, czy  inni będą w tym świecie szczęśliwi  czy będą z niego wykluczeni.

8 komentarzy:

 1. takie jest życie... To co opisałeś jest znane dobrze każdemu. Cóż poradzić, trzeba działac i zmieniać świat! Ważne że Beth Dito Się nie załmuje i robi swoje ;D
  Ale nie uwierze w jedno, jak ktoś ma nadwagę i mówi że mu z tym dobrze... maska i tyle! Nikomu z tym dobrze nie będzie. Poza tym, rzuciłeś temat rzekę a można by o tym gadać bez końca :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też uważam że ludziom z otyłością nie jest dobrze , ale to nie znaczy że trzeba ich piętnować

   Usuń
 2. Hello from Spain: I agree with your thinking. Can not judge people by their appearance. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie zawsze oceniają innych po ich wyglądzie bo taka już jest nasza natura. Z resztą nie tylko nasza, zwierząt przecież też, zawsze zwycięża osobnik silniejszy i bardziej kolorowy (ładniejszy) w stosunku do konkurencji. Z resztą na pewno sam wielokrotnie oglądasz się na ulicy za dziewczynami/chłopakami (nie wiem jaka jest twoja orientacja?) i myślisz sobie ale fajna/y laseczka/koleś. A przecież wtedy nie oceniasz jego wnętrza, tylko właśnie ten powierzchowny wygląd i niestety, to jest naturalne. To taki rodzaj selekcji, najpierw wybieramy kogoś kto się nam podoba (każdy ma inny gust) a dopiero potem możemy oceniać jego wnętrze... a niestety często się okazuję, że to wnętrze nie bardzo współgra z wizerunkiem zewnętrznym. Różnorodność jest potrzebna bo bez niej nie ma selekcji, nie mogą być wszyscy tak samo piękni bo świat nie miałby sensu. Nie istniałyby związki i zdrady bo skoro każdy byłby piękny, to nie trzeba by było się starać szukać kogoś, tylko wystarczyłoby prymitywnie łączyć się z pierwszą napotkaną osobą. Teraz mamy trochę dziwne kanony piękna ale one się zmieniają więc w długiej perspektywie istnienia świata, każdy typ urody ma swój czas, problem w tym, że nie zawsze rodzimy się w odpowiednim dla nas czasie...
  Jednak wygląd zawsze można poprawić, przy odrobinie wysiłku i nakładów finansowych więc wszystko jest możliwe :)
  A tak w ogóle, to stare powiedzenie głosi prawdę "każda zmora znajdzie amatora" więc każdy ma szansę być szczęśliwy nie ważne jak wygląda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło mi głównie o akceptację w społeczeństwie a nie w związkach .

   Usuń
  2. ..i tak wychodzi na to samo, ludzie kochają oceniać innych i przeważnie krytykują bo to mają w naturze. Ludzie kochają się wyżywać na innych lecząc swoje kompleksy!

   Usuń
 4. Uuu... ciężką artylerię wytoczyłeś. Prawda jest taka, że ludzie, którzy nie wpasowują się w powszechnie panujące stereotypy piękna, a przynajmniej wyglądu uznawanego za "jako taki", będą zawsze napiętnowani- w ten, czy w inny sposób. I nie mam tu na myśli wyłącznie takich kwestii jak masa ciała, rysy twarzy, czy kolor skóry. Coraz większym problemem świata jest spadająca w zatrważającym tempie akceptacja starzenia się. Mamy kult młodości i jeśli przekroczysz 21-22 rok życia, to możesz- albo strzelić se w łeb, albo iść pod skalpel. A umiejętności, talenty? Ha, kogo to obchodzi?..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację starość traktowana jest jak coś złego , nienaturalnego , takich ludzi traktuje się jak upośledzonych przykra :(

   Usuń