Obserwatorzy

Translate

piątek, 26 lutego 2010

zdjęcie barbie


Dzisiaj dostałem zdjęcie kolekcjii barbie mojej kuzynki . Zdjęcie pochodzi z roku ok. 1998 dała mi te zdjęcie na zawsze , odnalazłem na nim lalki które pamiętam z dzieciństwa zawsze mi się podobały oprócz tych lalek na zdjęciu posiadała wiele innych .Na zdjęciu jest m.in. barbie sun sensation , ken sun sensation , ken totally hair , sindy pop star , sindy 4'pop-in' ponytailes ,różne steffi-love od simby , barbie workin out , barbie rollerblade, te lalki udało mi się zidentyfikować ,ciekaw jestem czy ktoś potrafi zidentyfikować pozostałe lalki?
lalka i ken sun sensation pochodzą z roku 1991 ken ubrany był w seledynowe spodenki i siatkową koszulkę koloru złotego ,barbie w złoty dwuczęściowy kostium kąpielowy posiadała złoty naszyjnik i kolczyki .
Lalka ken totally hair (1992)miał "prawdziwe" włosy w tamtych czasach to była nowość zazwyczaj keny miały malowane włosy , pamiętam że miał zawsze sklejone włosy od żelu .
Barbie workin out - laleczka gimnatyczka bardzo podobna do gymnast barbie jej ciałko to prawdopodobnie typ.bend and move body pamiętam jej strój kolorowy z przewagą różu i rózowe buty .
Lalka barbie rollerblade to laleczka chyba z 1995 roku z gumowymi nogami i zgiętymi rączkami w łokciach lalka ubrana w biały śliski strój z rózowymi dodatkami , lalka ta posiadała rolki .
Sindy pop star i sindy 4 'pop-in' ponytailes (od hasbro) pierwsza z nich posiadała zielony(seledynowy) pas włosów i grzywkę ubrana w dziwaczny strój piosenkarki pop w jej stroju dominował róż zieleń i fiolet , laleczka mimo iż nie jest mattelowska to była dość solidnie zrobiona jako dziecko nie widziałem między nią a innymi lalkami mattel różnicy , druga sindy posiadała dodatkowy pas włosów trzy kolory które wkładało sie do otworków w głowie, lalki sindy były dosyć siężkie a włosy z dobrego materiału .
steffi love na zdjęciu są cztery steffi love dzisiaj niezbyt lubiane przez kolekcjonerów , pamiętam że bardzo mi się podobała środkowa steffi w srebrnej sukience może dlatego że na tle wielu mattelowskich lalek z kolecji mojej kuzynki wtróżniała się ,ogólnie włosy steffi ( nie wiem jakie są u współczesnej steffi)szybko się mechaciły . o takim wyglądzie steffi ,nie jest produkowana (teraz ma inny wygląd który mi osobiście nie przypadły do gustu. Wszystkie lalki mojej kuzynki były zadbane i bardzo dobrym stanie.

2 komentarze:

  1. ja tam widzę ładne Petry i Petrowe maleństwa:)
    lilavati112(ziutek44)
    www.petraplasty.blox.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. właśnie rózowa malutka laleczka na dole skojarzyła mi się z twoją petrą ale nie byłem pewien.

    OdpowiedzUsuń