Obserwatorzy

Translate

wtorek, 4 listopada 2014

Happy Hippos holiday

ferrerokinders.com
  Na życzenie czytelników bloga przedstawiam swoją kolekcję Kinder Niespodzianki , jako kolejne przedstawiam uroczę wakacyjne hipopotamy. Seria pojawiła się w 1996 roku zaraz po Lwach.
W skład kolekcji wchodziło tradycyjnie 10 figurek, standardowo mniejszy procent stanowiły figurki przedstawiające kobiece wcielenia i było ich tylko dwie.

ciekawostki :
*na świecie pojawiły się różne wersję figurki przedstawiającej kucharza, w zagranicznej wersji kucharz posiada czapkę kucharska.( premiera na świecie przypada na 1992 )

 *powstała wersja  która wykluczyła dwie figurki: fotografa oraz kucharza a pozostałe figurki mają zmienione kolory ubranek ( Włochy 2001 Kinder Merendero)*każdy hipopotam posiada sygnaturę z data: Fererro 1992,

A oto moja kolekcja :
Moja kolekcja Happy Hippos Holiday


W następnym poście opiszę Lwiątka, a wy którą serię z lat 90 chcielibyście zobaczyć na moim blogu?
youtube.com

3 komentarze:

 1. Już nie pamiętam jak trafiłem na Twojego bloga, ale normalnie nie mogę się oderwać od przeglądania :D choć sam takich rzeczy nie kolekcjonuję (aczkolwiek w dzieciństwie miałem kilka lalek ze względu na moją przeszłość ;) ). Strasznie wciągające są blogi kolekcjonerów :)
  Oryginalne chyba hobby jak na faceta chociaż już widzę po Twoich obserwowanych, że nie jesteś jedyny :)
  A teraz coś do tematu notki: w dzieciństwie też zbierałem te zabawki z Kinder Niespodzianek, które były "całe", miałem ich całkiem sporo (te hipopotamy chyba też miałem wszystkie) ale z czasem pozbyłem się. Zostawiłem sobie tylko jedną, z sentymentu, moją pierwszą :) I zaskoczyło mnie to co napisałeś we wcześniejszych postach, bo byłem pewien, że ona pochodziła z polskiej serii pingwinów, a jest to pingwinka w nausznikach i z łapkami (skrzydełkami? :D ) w mufce. Ale skoro na pewno nie pochodziła z Polskiej serii, to już chyba wiem skąd się wzięło to jajko u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny na moim bloga, :)
   Pingwina kojarzę pochodzi z zimowej serii : http://www.oocities.org/einkleppe/peppy-pingos-1992.html
   jest jedyną kobietą-pingwinem w tej serii :)

   Usuń
  2. No dokładnie, to ta :D Dzięki za identyfikację ;)

   Usuń