Obserwatorzy

Translate

środa, 26 listopada 2014

Peppy Pingos party


Peppy Pingos to seria Pingwinów ukazująca się W serii Kinder Niespodzianki ukazywały się od 1994-1996 roku. W Polsce ukazały się tylko jeden raz w 1996 roku, na świecie zaś ukazały się aż trzy różne serię pingwinów, oprócz Peppy Pingos party, pojawiły się Peppy Pingos na śniegu          ( 1992), oraz pod nazwą Pingui Beach ;przedstawiające pingwiny bawiące się na plaży, Ciekawostką może być fakt iż, niektóre figurki łudząco przypominają te z serii Happy Hippos holiday.
Pingwiny pojawiły się także jako bohaterowie serii die Happy Hippo hochzeit, przedstawieni byli jako orkiestra na ślubie hipopotamów...To jednak nie koniec bo jak wszyscy wiem w obecnej najnowszej serii urodzinowej także spotykamy przedstawiciela pingwinów.
www.oocities.org
www.oocities.org
www.holgys-homepage.de

bpz.kinder.free.fr
                     youtube.com


ciekawostki
*seria która ukazała się w 1994 roku ma malowane brzuszki na biało, a te które ukazały się w 1996 roku posiadają niemalowane brzuszki, czyli biały materiał z którego jest wykonana figurka.
*seria ukazała się w kilkunastu krajach pod różnymi nazwami w Polsce jako Peppy Pingos Party
* Na świecie ukazały się trzy różne serię których bohaterami są właśnie pingwiny
*Figurki sygnowane są Ferrero ( bez daty produkcji)
* Niektórym figurką po jakimś czasie żółkną brzuszki( dotyczy to tylko tych które nie mają malowanych brzuszków)
* w katalogu para tańczących figurek posiada malowane oczy, w rzeczywistości para ma malowane zamknięte oczy. W niemieckiej wersji katalogu para ma zamknięte oczy. 
* w katalogu Pingwin w kapeluszu ma zielony frak oraz kapelusz w rzeczywistości jest on raczej buraczkowego koloru.

Seria moich figurek składa się z dziesięciu Peppy Pingos party oraz kilku sztukach z pozostałych serii w tym jeden pingwin pochodzi z serii die Happy Hippo Hochzeit

1 komentarz:

  1. O! A takiego miałam tylko jednego!- "Pingwinkę" w mufce i nausznikach :)

    OdpowiedzUsuń