Obserwatorzy

Translate

poniedziałek, 24 listopada 2014

Leo Venturas

Leo Venturas to seria Kinder Niespodzianki mająca swoją premierę w Polsce w roku 1995, pojawiły się zaraz po szalonych krokodylach i choć w pamięci kolekcjonerów utknęły dosyć głęboko to jednak nie zrobiły oszałamiającej kariery, gdyż poza Kinder Niespodzianką pojawiły się także jako bohaterowie szklanek Nutelli , w zagranicznej edycji kremu orzechowego. Jednak już nigdy więcej nie pojawiły się jako wznowiona seria. Nieobecność podczas serii urodzinowej to kolejny dowód na to że Kinder Niespodzianka traktuje je troszkę po macoszemu i zapomniała o tych figurkach.
Leo Venturas pamiętam bardzo dobrze, był to okres kiedy najdłużej panująca seria krokodyli była zastępowana właśnie lwami, był to pewnego rodzaju szok. Troszkę czasu minęło zanim przyzwyczaiłem się do nowych postaci. Nowa seria była bardziej masywniejsza, ciekawa i kolorowa. Drapieżne zwierzęta otrzymały sympatyczne buźki, które sprawiły że łatwo było je pokochać. Moim pierwszym Lwem był kucharz i do tej pory myślę że jest jednym z ładniejszych figurek:).

youtube.com

ciekawostki:
* seria przedstawiająca lwy w Kinder Niespodziance pojawiła się tylko raz,
*seria sygnowana jest Ferrero 1993,
* niektóre elementy figurek różnią się od tych z katalogu, np Lwica z parasolem, w katalogu jest niebieski parasol a w reklamie oraz w rzeczywistości zielony.

A oto i mój zbiór:

1 komentarz:

  1. Lwy też dobrze pamiętam. Też miałem wszystkie albo prawie wszystkie (bo słabo kojarzę tego z gitarą, chyba był u nas rzadki).

    OdpowiedzUsuń