Obserwatorzy

Translate

niedziela, 28 listopada 2010

Klasyka mattela- Barbie z lat 80-tychKilka miesięcy temu kupiłem lalkę Barbie . Lalka ta to prawdopodobnie Barbie & Ken Tennis Star ale nie jestem pewien . Razem z lalką kupiłem strój Barbie ice capades , który jest śliczny .

Sama lalka jest wykonana z bardzo dobrego materiału ( brakuje mi takiego wykonania w dzisiejszych lalkach) ,Barbie jest ciężka nogi i ręce nie są luźne włosy w świetnym stanie makijaż delikatny nie tandetny , brak u lalki biżuterii .

Lalka nie jest sygnowana na głowie , prawdopodobnie sygnatura jest w środku głowy , a ciałko sygnowane z tyłu pleców ©Mattel.inc.1966.Malaysia .

5 komentarzy:

 1. Gratulacje bardzo ładny nabytek. Fakt lalki z lat 80tych były bardzo dobre gatunkowo, te obecne pozostawiają wiele do życzenia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś w miarę dobre gatunkowo lale Mattela to te najdroższe i wg mnie najbardziej tandetne - brokatowe sukienki, makijaże itp. Natomiast te tańsze to plastikowe nogi i ręce nie odginające się na boki. Może dla dzieciaków są lepsze, bo trwalsze, ale porównania z dawnymi Barbie naprawdę nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie w bardzo dobrym stanie ją kupiłeś, ma fajny odcień tanowy. gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 4. tak, to Barbie z giftsetu 'Barbie & Ken Tennis Star' 1988 ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojej super :) Mam identyczną w kolekcji z kenem :) Mattel 1968 Malaisia Capades Barbie Doll Ice. Moje pierwsze lalki! Gdybym mogła je znów kupić :)Tylko strój masz niekompletny ( sukieneczka i taka jakby czapeczka) i brakuje Ci łyżew. Ken jest fantastyczny, jego głowa pod wpływem temperatury zmienia kolor włosów z ciemnych na jasne i na odwrót. Niestety moja laleczka jest w opłakanym stanie :( Ken natomiast idealny :)

  OdpowiedzUsuń